GYNEKOLOGIE BRNO MUDr. Jiří Čalkovský

DISKRÉTNÍ SPECIALIZOVANÉ AMBULANCE
GYNEKOLOGICKÁ ORDINACE
MOBIL:731 031 627

AKCE - BALÍČEK VYŠETŘENÍ 18TI TESTŮ NA POHLAVNÍ CHOROBY

Sexuologická ordinace

Diskrétnost a ohleduplnost je naší prioritou a proto objednáváme pacientky do ordinace s možností dostatečného soukromí a časové rezervy, tj. na časovku bez čekání.

SEZNAM POSKYTOVANÝCH VYŠETŘENÍ

GYNEKOLOGICKÁ ORDINACE:


ORDINACE A PORADNA PRO TĚHOTNÉ

Rozpis standardních a doporučených dispenzárních vyšetření těhotné:
TĚHOTENSTVÍ TÝDEN PO TÝDNU Po stanovení těhotenství v gynekologické ordinaci je žena pravidelných intervalech zvána do těhotenské poradny. U normálního fyziologického těhotenství žena absolvuje minimálně jednu kontrolu měsíčně a od 35. týdne gravidity minimálně 1x za 2 týdny nebo i častěji. Během těhotenství se provádí celkem minimálně 3x vyšetření ultrazvukem kde se sleduje růst plodu. Při každé návštěvě se kontroluje krevní tlak, váhový přírůstek, vyšetřuje se moč na bílkovinu a cukr. Lékař vyšetřuje ženu v zrcadlech i palpačně, kdy se tímto vyšetřením sleduje zda v pochvě není zánětlivé onemocnění a současně i změny probíhající na děložním hrdle.

Kromě toho žena podstupuje opakovaně celou řadu screeningových klinických vyšetření včetně laboratorních vyšetření a vyšetření ultrazvukem:

VYŠETŘENÍ V TĚHOTENSTVÍ

  • 15.-17. týden gravidity: Ženě je odebrána krev na krevní skupinu, protilátky, krevní obraz, test na žloutenku, BWR, HIV, moč na vyšetření-močový sediment a provedena cytologie, pokud nebyla provedena v posledních 6-ti měsících. Dále je odebrána krev na vrozené vývojové vady, rovněž se délka gravidity stanovuje pomocí sono vyšetření.
  • 18.-22. týden gravidity: Provádí se UZ vyšetření se zaměřením na výskyt vrozených vývojových vad, proporcionalitu růstu, přítomnost čtyř dutinového systému srdce. V případě jakékoli nesrovnalosti ve výsledcích z odběru krve či sono vyšetření je žena odeslána na spolupracující pracoviště do centra prenatální diagnostiky..
  • 24.-28. týden gravidity: Vyšetření zda se neprojevuje počínající "cukrovka" v těhotenství. Provádí se OGTT, tj. orální glukózový toleranční test, resp. test O´Sullivanův test ve smluvním zařízení (Hrazeno zdravotní pojišťovnou.) Toto vyšetření spočívá v opakovaném odběru krve na vyšetření obsahu glukózy a to po zátěží - tj. po vypití sladkého roztoku. Spolupracujeme s biochemickou laboratoří na poliklinice Dobrovského 23. Toto vyšetření se provádí na Dobrovkého jen v úterý a trvá cca 2 hodiny, od 7 do 10 hod. Je třeba se však telefonicky objednat na tel. č.: 541 425 217
  • 28.-32. týden gravidity: Provádí se sono vyšetření se zaměřením na růst plodu, ev. vrozené vady, vystaví se doklad "žádost o peněžitou pomoc v mateřství" a přibližný seznam věci potřebných do porodnice a po návratu z ní.
  • 35.-40. týden gravidity: Kontroly se zápisem CTG, celkem 5x. Dále se pak provádí stěr z pochvy na bakteriologické vyšetření. Pacientky doporučujeme a kontaktujeme do zdravotnického zařízení (porodnice), kde se nastávající maminka sama dle vlastního uvážení rozhodla rodit. Pacientky odesíláme s cílem, aby se předem seznámily s prostředím, s lékaři a s personálem, kteří se o rodičku budou starat u porodu a po porodu, aby se budoucí maminka mohla včas a správně rozhodnout komu sebe a své dítě svěří.

Odkazy: Těhotenství, porod a šestinedělí, těhotenství

  •  


    Zvětšit mapu

    vytisknoutzpět